Blog zawiera informacje, zdjęcia, aktualności dotyczące KGW Wyszmontów i nie tylko. Nasz adres mailowy: wyszmontowkgw@gmail.com Odwiedź nasz kanał na YOUTUBE https: www.youtube.com channel UCqBdfHk7hyxfQcB6yGKOlrA Jesteśmy też na GOOGLE+

NAŁĘCZÓW

czwartek, 28 listopada 2013

Zwiedzanie Nałęczowa zaczęłyśmy od spaceru po Parku Zdrojowym, gdzie można zobaczyć wiele atrakcji a przede wszystkim kilka domów uzdrowiskowych, Stare Łazienki, Dom Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych, w tym słynna Nałęczowianka, muzeum , palmiarnia , staw parkowy z fontanną i wyspą miłości, liczne kamienne figury. Ciekawymi budowlami są Pałac Małachowskich i Domek Grecki.

Na obydwu fotografiach grupa przed sanatorium "Józef"

Nieodłączny widok Parku w Nałęczowie - oswojone kaczki i łabędzie, które pozwalają  się  karmić wprost z ręki 

Ala i Justyna próbują sił na historycznym środku lokomocji na Kolarskiej alei Gwiazd w Parku w Nałęczowie. w tejże Alei znajdują się tablice pamiątkowe z nazwiskami zasłużonych polskich kolarzy.  

Justyna i Sylwia miałyby ochotę odjechać a Grażyna pozuje wraz z nimi.

Niektóre wreszcie uśmiechnięte, bo można pooddychać wspaniałym powietrzem.

Atmosfera jaka panuje w Palmiarni skłania do chwili odpoczynku w otoczeniu egzotycznych i bardzo wiekowych roślin.

W Palmiarni znajdują się popiersia sławnych ludzi, m.in. lekarzy założycieli kąpieliska Nałęczów a także pisarzy i innych osób związanych z Nałęczowem. 

W Palmiarni organizowane są okresowe wystawy współczesnych artystów. Ala nie mogła obojętnie przejść obok takich dzieł sztuki, marzy jej się wystawa własnych kompozycji . Życzymy spełnienia. 

W Domu Zdrojowym można wypróbować różne rodzaje wód mineralnych, w tym także ze źródła miłości. Kilka osób chętnie stało w kolejce do tego źródła z nadzieją utrzymania tego co już się posiada albo znalezienia wreszcie czegoś odpowiedniego... Marzenia dobra rzecz. Aby poczuć namiastkę szczęścia można skorzystać z pijalni czekolady Nałęczów usytuowanej w tym samym budynku. 

Przed Muzeum Bolesława Prusa znajduje się Jego pomnik w postaci mężczyzny siedzącego na ławce. Wszystkie chciały odczuć bliższą więź duchową z pisarzem bardzo sławnych dzieł, więc chociaż go dotknęły... 

Powodzenie u płci pięknej nadal go nie opuszcza...

Tablica pamiątkowa usytuowana na ścianie Muzeum.

Nie ma się ochoty wyjść na zewnątrz z tak przytulnego miejsca.

A Ala znowu podgląda dzieła sztuki i pewnie coś z tego skorzysta...

09:05, kgwwyszmontow , NAŁĘCZÓW
Link Dodaj komentarz »