Blog zawiera informacje, zdjęcia, aktualności dotyczące KGW Wyszmontów i nie tylko. Nasz adres mailowy: wyszmontowkgw@gmail.com Odwiedź nasz kanał na YOUTUBE https: www.youtube.com channel UCqBdfHk7hyxfQcB6yGKOlrA Jesteśmy też na GOOGLE+
niedziela, 13 października 2013

Witam na blogu KGW Wyszmontów-Fajne Babki!

Mam nadzieję, że będziemy się tu często spotykać i wymieniać doświadczenia i poglądy ;)

Do zobaczenia!

 

Hala

III Ogólnopolski Zjazd KGW - Licheń 07.09.2013

 

Te dwie zamieszczone na początek fotki, to wyraz uznania dla niedocenianych członkiń Koła Gospodyń Wiejskich naszej miejscowości. Niewątpliwie, uznanie i szacunek należy się osobom, które stworzyły tę organizację lecz nie można popadać w paranoję, nie okazywać pogardy dla całej reszty tylko przynajmniej próbować współpracować ze sobą. Nasze Koło to nie tylko 5 czy 10 osób "Wybranych", to 29 osób a może dziś już więcej, ponieważ nowe osoby chcą przystąpić do organizacji lecz nie jest to  możliwe,  bo nie ma zebrań Koła. Niektóre z chętnych bez przynależności w ciągu kilku ostatnich lat i tak już wykazały się wielką inicjatywą i pomocą przy organizowaniu wszelkiego rodzaju imprez dla dzieci i dorosłych a także innych spotkań okolicznościowych, w przeciwieństwie do osób, które nie kiwnęły palcem a podszywają się pod te działania.  Nie wystarczy raz, maksymalnie dwa razy w roku gdzieś się pokazać by czuć się "gwiazdą". Nie wystarczy mówić (a raczej czytać) o miłosierdziu a mimo to nie mieć szacunku dla drugiego człowieka.     

Statut każdej organizacji czy stowarzyszenia określa cele i zadania (nasz niestety nie został  przyjęty). 

Nasza wieś ma się czym poszczycić, bo jest tu jeszcze KGW i OSP a w tej ostatniej i Kobieca Drużyna Pożarnicza i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Są osoby przynależące do obydwu organizacji i to one powinny być zauważone i mieć możliwość dalszego działania a nie spychane na margines, bo to może doprowadzić do destrukcji życia społecznego.

Te dwie zamieszczone fotki możliwe były do zrobienia m.in. dzięki tym dziewczynom, bo pomimo trudności stwarzanych przez osoby, wydawałoby się doświadczone, dopięły swego i dzięki nim doszło do wyjazdu na wspaniałe spotkanie z kulturą, zorganizowane w miejscu, do którego wszyscy powinni powracać. To miejsce powinno cementować przyjaźnie, dopingować do wspólnego działania. Osoby młode, ambitne, potrafiące znaleźć się w każdej sytuacji, bo mało że błyskawicznie przygotowały się do występu, pięknie zaśpiewały to jeszcze zawiązały liczne znajomości z ludźmi społecznie działającymi z terenu całej Polski. Dowodem sukcesu niech będzie przywieziony dyplom i upominki a także fotka ze znaną super aktorką Panią Zielińską (m.in. "babka" - "Ranczo", bufetowa - "Na dobre i na złe")

W tym miejscu należy podziękować Paniom, które pomimo nacisków nie zastosowały się do głupich poleceń i pożyczyły stroje ludowe, które przecież są własnością WSI a nie poszczególnych osób. Rozsądek zwyciężył nad przerostem ambicji. 

To, że na fotografiach są osoby nie związane z KGW to wyraz poczucia wspólnoty ze społeczeństwem, wyraz szacunku dla ludzi bez względu na ich zaangażowanie. Chociaż w tym przypadku to są osoby zawsze współpracujące przy organizowaniu Dnia Kobiet, Dnia Matki, Choinki dla dzieci i Dnia Dziecka, choć nigdzie się z tym nie obnoszą.

Zadaniem naszych stowarzyszeń jest organizowanie życia społecznego i kulturalnego na wsi, scalanie społeczeństwa. Nie powinno się stosować kultu jednostki, bo bardzo szybko można zburzyć wszystko, co z wielkim trudem udało się zbudować.  

Na razie. Pozdrawiam.

15:47, kgwwyszmontow
Link Komentarze (12) »
1 ... 166