Blog zawiera informacje, zdjęcia, aktualności dotyczące KGW Wyszmontów i nie tylko. Nasz adres mailowy: wyszmontowkgw@gmail.com Odwiedź nasz kanał na YOUTUBE https: www.youtube.com channel UCqBdfHk7hyxfQcB6yGKOlrA Jesteśmy też na GOOGLE+
niedziela, 04 października 2015

 

Przy okazji "święta ziemniaka" po raz kolejny zorganizowany został mecz dorośli - dzieci. Sprzyjała temu bardzo ładna pogoda i zgromadzeni widzowie zagrzewali do  międzypokoleniowej walki.

Patrząc na tych młodych, przystojnych ludzi chciałoby się powiedzieć:

Ułani, ułani chłopcy malowani

"Błękitni" Wyszmontów też są tacy sami...

bo w istocie nasi panowie i chłopcy pięknie prezentują się w nowych strojach sportowych jakie za wstawiennictwem radnej otrzymali od burmistrza Marcina Majchera  i sekretarza Tomasza Sobieraja. 

W naszej miejscowości jest bardzo dużo młodych ludzi, którzy w wolnych chwilach z przyjemnością kopią piłę, tym bardziej, że  mają ku temu bardzo dobre warunki.

Nasze wspólne działania niejednokrotnie zostały zauważone i nagrodzone.

 

Wprowadzenia piłki do gry dokonał osobiście Burmistrz Ożarowa Pan Marcin Majcher, ubrany w taka samą koszulkę jak zawodnicy. 

Zamieszczone zdjęcia i filmiki pokazują z jaka werwą zawodnicy biegali za piłką.

Mecz zakończył się remisem 5:5 a najmłodsi piłkarze przybrali nazwę "Strumyk" i już zaczynają marzyć o podobnych strojach sportowych, takich jakie otrzymali ich starsi przeciwnicy. 

Na urządzonej wystawie obok kosza dorodnych i "dziwaków" ziemniaków  umieściliśmy także inne rośliny, bo jest to już okres zbioru wszystkich plonów. Natomiast pomiędzy nimi znajdują się dzieła naszych rąk, ozdoby z bibuły, hafty, koronki, ozdoby choinkowe i wielkanocne a także sporządzone przez nas wieniec dożynkowy i palma wielkanocna,. 

Witając wszystkich radna Halina Dragan powiedziała: 

Bieżący rok obfituje w wydarzenia przygotowane przez nasze organizacje tj. KGW i OSP. Były choinki dla dzieci i dorosłych, Dzień Kobiet, Dzień Matki,Dzień Ojca, 45-lecie jednostki OSP, 50-lecie KGW oraz dzisiejsze drugie już  "Święto ziemniaka". Niektóre z nich zorganizowane były dzięki środkom z funduszu sołeckiego a także pozyskanym z Ośrodka Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości w Sandomierzu, skąd po napisaniu wniosku pn. "Szanujmy Tradycję" otrzymalismy kwotę 3.000,- zł z programu "Działaj Lokalnie". Z tego funduszu zakupiliśmy sprzęt niezbędny do sprzatania wokół obiektu, opłaciliśmy orkietrę i wesołe miasteczko dla dzieci na pikniku 50-tki KGW,zakupiliśmy drobny sprzęt sprtowy dla dzieci, zorganizowaliśmy mecz ojcowie – dzieci, z okazji "Dnia Ojca" a z pozostałej kwoty zakupiliśmy 2 zestawy biesiadne, tj. 2 stoły i 4 ławki, które dziś Państwu prezentujemy. Wniosek z tego, że razem się opłaci.

Dla najmłodszych również zostały przygotowane atrakcje w postaci wesołego miasteczka, był popcorn i wata cukrowa.

Zabierając głos Burmistrz podziękował wszystkim za zorganizowanie spotkania, za kultywowanie tradycji

Na nasz piknik przybył również zaproszony starosta opatowski Pan Bogusław Włodarczyk, który zawsze stara się być tam gdzie są ludzie dobrej woli, gdzie się dobrze dzieje

Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt medyczny, gdzie koleżanka Ela ze SPZOZ  w Ożarowie dokonywała pomiaru ciśnienia i oznaczania poziomu cukru. Bardzo dziękujemy za pomoc.

A w kuchni przygotowania kolejnych potraw dla biesiadników.

Zgodnie z nazwą naszego projektu "Szanujmy tradycję" samodzielnie przygotowałyśmy tradycyjne smakołyki z ziemniaków a mianowicie : kluski śląskie, knedle z mięsem i znakomite pyzy. Był swojski smalec i ogórki kiszone a także placek drożdżowy.

Na naszych stołach pojawił się również smakowity staropolski bigos ufundowany przez firmę cateringową Pana Krzysztofa Szymańskiego "Kasia" z Dwikóz.

Natomiast pieczywo sponsorował zakład piekarniczy Państwa Tenderenda z Jasic.

22:23, kgwwyszmontow
Link Dodaj komentarz »