Blog zawiera informacje, zdjęcia, aktualności dotyczące KGW Wyszmontów i nie tylko. Nasz adres mailowy: wyszmontowkgw@gmail.com Odwiedź nasz kanał na YOUTUBE https: www.youtube.com channel UCqBdfHk7hyxfQcB6yGKOlrA Jesteśmy też na GOOGLE+
środa, 27 lipca 2016

 

Zgodnie z zapowiedzią w dniu 23 lipca b.r. odbył się Piknik Rodzinny  zorganizowany zgodnie z decyzją Zebrania Wiejskiego. Koszty pikniku zostały pokryte częściowo z funduszu sołeckiego a także ze środków pochodzących z dotacji sponsorskich a mianowicie od Starostwa Powiatowego w Opatowie i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bidzinach.


Uroczystość zgromadziła bardzo wielu mieszkańców naszej wsi ze wszystkich grup wiekowych. Wśród uczestników imprezy dało się zauważyć sporo osób przyjezdnych,są urlopy, wakacje i jest nam bardzo przyjemnie, ze zaszczycili nas swoją obecnością.

 

Z rozmów wynikało, że z przyjemnością wracają do swojej wsi. Rozmówcy wyrażali również wielkie zadowolenie z faktu, że wieś pięknieje, że mieszkańcy mają szansę wspólnego spędzania wolnego czasu w tak sympatycznej atmosferze.

 

Piknik rozpoczęliśmy meczem piłki nożnej rozegranym pomiędzy rodzicami a dziećmi a ściślej mówiąc był to mecz ojcowie - synowie. Panowie po raz kolejny zaprezentowali piękne sportowe stroje, które w ub. roku otrzymali od Burmistrza Ożarowa. Mecz zakończył się wynikiem 8:4, zwyciężyła młodzież więc radochy było co nie miara. 


Następnie zespół śpiewaczy KGW zaprezentował kilka piosenek na ludową nutę a następnie po raz pierwszy wystąpiła grupa dzieci prezentując piękne wierszyki i piosenki poświęcone mamie i tacie a także utwory wykonywane przez znanych piosenkarzy. Młodziutkie artystki bardzo ładnie zaśpiewały także piosenkę  ludową "W moim ogródecku" oraz "Dzień Dziecka na ludowo".

Dziś dzień dziecka na ludowo

Jest wesoło daję słowo

Bo proste rymy ludowe

Nawet dzieciom wchodzą w głowę

Biała bluzka, strojna kiecka

Bo znowu mamy dzień dziecka

Jest radości co nie miara

Niech się bawi cała wiara

Jest wesoła dyskoteka

I kiełbaska się przypieka

Wszystkich gorąco witamy

Do zabawy zapraszamy
Występ dzieciaków bardzo się podobał, mamy nadzieję, że ta forma  będzie kontynuowana w przyszłości.

Dziękuję rodzicom za wstępne przygotowanie i przyprowadzenie swoich pociech a koleżankom Ani Kwiecień i Ani Stankiewicz za czuwanie nad całością ich występów.

Członkinie KGW przygotowały poczęstunek, m.in. bigos, ciasto, chleb ze smalcem i małosolnym ogórkiem,grill a czas zabawy uprzyjemniony był muzyką na żywo.


Na dzieci czekały dodatkowe atrakcje w postaci urządzeń wesołego miasteczka. Wielką niespodzianka i atrakcją było malowanie włosów i twarzy o co postarały się koleżanki z Rady Miejskiej Małgosia i Mariolka, którym bardzo serdecznie dziękuję za obecność i uprzyjemnienie zabawy.  Były również zabawy, których uczestnikami byli zarówno dorośli jak i dzieci.

Wszystko utrzymane było w miłej i rodzinnej atmosferze bo jak sama nazwa mówi był to piknik rodzinny przypominający minione uroczystości dnia dziecka, dnia matki i dnia ojca. 

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu uczennic z Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Ożarowie, które poświęciły swój czas mimo wakacji, za co serdecznie dziękujemy Im a także obecnemu Panu instruktorowi.


Obecnością zaszczycili nas: jeden ze sponsorów - starosta opatowski pan Bogusław Włodarczyk a także przedstawiciele władz gminnych w osobach: przewodnicząca Rady Miejskiej pani Krystyna Wieczorek, skarbnik Gminy pani Stefania Dziedzic, z-ca burmistrza pan Paweł Rędziak oraz sekretarz gminy pan Tomasz Sobieraj. Mogli osobiście stwierdzić, że środki pieniężne, przeznaczone na festyn wykorzystane są celowo. Impreza zgromadziła imponującą liczbę mieszkańców różnych pokoleń co sprzyja integracji. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą nie mniej ciekawe i zgromadzą jeszcze większą liczbę uczestników.

Dziękuję bardzo panu Komendantowi i pracownikom Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pikniku.

H.D. 

00:40, kgwwyszmontow
Link Komentarze (10) »
 
1 , 2 , 3