Blog zawiera informacje, zdjęcia, aktualności dotyczące KGW Wyszmontów i nie tylko. Nasz adres mailowy: wyszmontowkgw@gmail.com Odwiedź nasz kanał na YOUTUBE https: www.youtube.com channel UCqBdfHk7hyxfQcB6yGKOlrA Jesteśmy też na GOOGLE+
sobota, 27 czerwca 2015

 

 

Z A P R O S Z E N I E

 

Z okazji 50 rocznicy utworzenia

Koła Gospodyń Wiejskich w Wyszmontowie

zapraszamy na piknik, który odbędzie się dnia

4 lipca 2015r

przy remizie OSP, początek godzina 14ºº

W programie:

 1. Otwarcie i wystąpienia zaproszonych gości

2. Występy zespołów folklorystycznych:

  • Ożarowiacy

  • Nowianecki

  • Linowianki

  • Kapela "Morki"

  • Koncert na fletni Pana

  • KGW Wyszmontów

3. Koncert Zespołu Brygady Zw.Strzeleckiego

Ponadto: atrakcje dla dzieci

  • dyskoteka

  • smakołyki wiejskiej kuchni

Zorganizowanie w/w uroczystości możliwe jest dzięki środkom pieniężnym wydzielonym z Funduszu Sołeckiego, sponsorom a także pozyskanym funduszom z Ośrodka Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości w Sandomierzu. Misją tej fundacji jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, świadczenie usług szkoleniowych, doradczych, finansowych i informacyjnych. Informacje dotyczące w/w Ośrodka przedstawia krótki cytat zaczerpnięty z opisu historii jego działania : "Od roku 2005, jesteśmy Lokalną Organizacją Grantową, przyznającą małe dotacje dla lokalnych organizacji pozarządowych i nieformalnych grup, w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Celem programu jest pomoc w budowaniu aktywnych społeczności lokalnych, w których mieszkańcy wspólnie definiują problemy, starają się im przeciwdziałać bądź łagodzić ich skutki. Dotacje przyznawane przez Ośrodek w ramach kolejnych edycji konkursów wspierają grupy lokalne w takich dziedzinach, jak edukacja, sprawy społeczne, kultura i rozwój lokalny..."

Korzystając z takich możliwości również z naszej miejscowości został opracowany i złożony wniosek pn. "Szanujmy tradycję". Nie było lekko ale udało się spełnić warunki i grupa nieformalna, składająca się z 3 osób podpisała odpowiednią umowę.

W ramach przyznanych środków będziemy starali się dotrzeć do jak największej grupy naszej społeczności w imię szeroko pojętej integracji. Mamy nadzieję, że możliwe to będzie poprzez organizację wielu wspólnych przedsięwzięć, w tym pikników i innych okolicznościowych spotkań, w których będą mogli brać udział wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości, do czego bardzo serdecznie zapraszamy.  

A oto treść naszego ogłoszenia :

Z PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE W OKRESIE OD CZERWCA DO PAŹDZIERNIKA B.R.KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W WYSZMONTOWIE ORAZ SPOŁECZNOŚĆ NASZEJ MIEJSCOWOŚCI BĘDZIE ORGANIZATOREM WIELU IMPREZ KULTURALNYCH, NA KTÓRE SERDECZNIE ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW NASZEJ WSI I OKOLIC. SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KAŻDEGO WYDARZENIA BĘDZIE PODANY DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI Z WYPRZEDZENIEM. ZAPEWNIAMY, ŻE BĘDZIE DOBRA ZABAWA, SMACZNY I ZDROWY POCZĘSTUNEK. PRZEPROWADZENIE TYCH DZIAŁAŃ MOŻLIWE JEST DZIĘKI DOFINANSOWANIU PRZEZ OŚRODEK WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SANDOMIERZU W RAMACH PROJEKTU "DZIAŁAJ LOKALNIE". ZAPRASZAMY.

 

Halina Dragan

Beata Kondas

Katarzyna Gładowska


       22:39, kgwwyszmontow
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4