Blog zawiera informacje, zdjęcia, aktualności dotyczące KGW Wyszmontów i nie tylko. Nasz adres mailowy: wyszmontowkgw@gmail.com Odwiedź nasz kanał na YOUTUBE https: www.youtube.com channel UCqBdfHk7hyxfQcB6yGKOlrA Jesteśmy też na GOOGLE+
sobota, 22 kwietnia 2017

SPRAWOZDANIE KGW ZA 2016r

jest podsumowaniem naszych działań na przestrzeni ub. roku.

Ubiegłoroczna jesień to czas zastoju w naszej działalności z powodu remontu w wiejskiej świetlicy.

Mimo to jesteśmy zadowolone,bo poprawia się wygląd i bezpieczeństwo dość wiekowych pomieszczeń. Wymieniona została instalacja elektryczna, co bardzo podniesie funkcjonalność i estetykę pomieszczeń. W miejsce nieczynnych i zniszczonych gniazdek i lamp zamontowano nowe.

Ponadto przeprowadzony został remont toalet i instalacji sanitarnej. Wszystkie prace możliwe były dzięki środkom pochodzącym z funduszu sołeckiego a po części z innych środków budżetu gminy.

Z pewnością nie możemy się porównywać do wielu Kół działających na terenie całego kraju, nasza działalność jest może skromna jednak w miarę posiadanych możliwości staramy się wyróżniać w otaczającym nas środowisku,bo chociażby nasze działania były dopingiem do powstania nowych Kół w Lasocinie i Sobowie.

Najważniejsze wydarzenia ub. roku :

W dniu 26.02.2016 r działąjąc pod szyldem KGW, wraz z koleżankami, z którymi tworzyłyśmy nieformalną grupę a mianowicie z Beatą Kondas i Kasią Gładowską oraz z ówczesną przewodniczącą naszego Koła panią Jolantą Adamską uczestniczyłyśmy w uroczystej Gali podsumowującej zrealizowany projekt "Działaj Lokalnie". Uroczystość odbyła się w siedzibie Fundacji w Hotelu Basztowym w Sandomierzu. Nasz film pt. "Szanujmy Tradycję" zyskał bardzo duże uznanie. Otrzymałyśmy Wyróżnienie, podziękowanie i kilka drobnych nagród m.in. długopisy,kalendarze i pendrive.

Dzięki aktywności na ogólnopolskim portalu "MOJE KGW", gdzie zamieszczamy aktualności z życia naszego Koła zostałyśmy zauważone i docenione. Tym samym decyzją kapituły wydawnictwa znalazłyśmy się w gronie wielu wspaniałych ludzi tworzących podobne inicjatywy. Za przedstawioną działalność otrzymałyśmy tytuł "Nowoczesne i tardycyjne KGW".              Tradycyjnie, podobnie jak w latach ubiegłych dziewczyny z naszego Koła urządziły spotkanie z okazji Dnia Kobiet.              Po raz kolejny zrobiłyśmy palmę wielkanocną.Palma miała ponad 2 m wysokości,była bardzo kolorowa i została zaniesiona do Kościoła parafialnego w Bidzinach w Niedzielę Palmową.

W kwietniu ub. roku nasze Koło otrzymało od redakcji „Echa Dnia” propozycję przygotowania wraz z opisem staropolskich tradycyjnych dań obiadowych, wywodzących się z naszego regionu. Przepisy te zostały zamieszczone w przygotowanej przez w/w redakcję książce kucharskiej Świętokrzyskie smaki - regionalna książka kucharska” i zawiera 144 przepisy z całego województwa świętokrzyskiego.Czujemy się zaszczycone, bo w ten sposób mogłyśmy zaprezentować nasze Koło a także promować naszą Gminę jako jedyny zespół z tego rejonu.

Wraz z nadejściem maja uporządkowałyśmy teren wokół kapliczki, posadzone zostały kwiaty. Każdego majowego dnia grupa pań zrzeszonych w Kole i nie tylko śpiewała przy kapliczce pieśni maryjne.W dniu ostatniej majówki przy herbatce i ciastkach świętowałyśmy miniony kilka dni wcześniej Dzień Matki.

23 lipca ub.r w ramach funduszu sołeckiego a także ze środków pochodzących z dotacji sponsorskich zorganizowałyśmy piknik rodzinny kierowany do wszystkich mieszkańców naszej miejscowości.

W sierpniu KGW przygotowało i ośpiewało wieniec w czasie dożynek w Lasocinie .

We wrześniu na zaproszenie grupy inicjatywnej z Sobowa uczestniczyłyśmy w pikniku rodzinnym.

A w sobotę ósmego października zorganizowałyśmy kolejny piknik pn. Fiesta Kartoflana.

Jesienią ogłoszony został Plebiscyt "Najlepsze KGW w powiecie", w którym dzięki głosom oddanym na nasze Koło udało nam się uzyskać I miejsce w powiecie opatowskim. W piątek, 4 listopada w Targach Kielce odbyła się wielka rolnicza gala, w której miałyśmy zaszczyt uczestniczyć.

W dniu 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości wystąpiłyśmy we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w Kościele parafialnym w Bidzinach.

Z powodu remontu niestety nie było wspólnej wigilii .

Po wysłuchaniu Sprawozdania wywiązała się dyskusja i ocena naszej wspólnej działalności a także omówione zostały propozycje dalszych działań.


 W trakcie zebrania do Koła przyjęta została nowa członkini - Marysia Kobrzycka-Beczek. Jej chęć przystąpienia do KGW została nagrodzona brawami.


Zaprezentowane zostały również nowe urządzenia kuchenne, zakupione z funduszy własnych KGW oraz z wykorzystaniem bonu pieniężnego, który otrzymałyśmy w czasie wręczania nagród na gali w Kielcach.

Jest to 20-litrowy termos,duży podgrzewacz na pastę oraz 3 pojemniki.

Nasze Koło nie jest zamkniętym kręgiem, zapewniamy, że z przyjemnością przyjmiemy wszystkie chętne osoby. Zapraszamy do wspólnych działań.

H.D.


21:35, kgwwyszmontow
Link Dodaj komentarz »