Blog zawiera informacje, zdjęcia, aktualności dotyczące KGW Wyszmontów i nie tylko. Nasz adres mailowy: wyszmontowkgw@gmail.com Odwiedź nasz kanał na YOUTUBE https: www.youtube.com channel UCqBdfHk7hyxfQcB6yGKOlrA Jesteśmy też na GOOGLE+
poniedziałek, 14 listopada 2016

W piątek, 4 listopada w Targach Kielce odbyła się wielka rolnicza gala, w której miałyśmy zaszczyt uczestniczyć.

Dzięki głosom oddanym na nasze Koło udało nam się uzyskać I miejsce w powiecie opatowskim. Dziękujemy bardzo za oddane na nas głosy, bo świadczy to o tym, że nasza praca w środowisku została zauważona.

Z pewnością do zrobienia jest o wiele więcej lecz z różnych względów nie zawsze jest to możliwe.

Nie zamierzamy osiadać na laurach i pomimo wielu przeciwności losu będziemy starały się nadal być aktywne.

 

W gali uczestniczyło ogromne grono bardzo pracowitych ludzi, którzy zostali nagrodzeni za swoją bardzo ciężką pracę i za swoje sukcesy.

Nasz sukces przy nich jest znikomy ale dopinguje nas do dalszej pracy a znaleźć się w tak dostojnym gronie jest dla nas prawdziwym zaszczytem.

Wśród dostojnych gospodarzy była pani wojewoda, członkowie urzędu marszałkowskiego, posłowie woj. świętokrzyskiego a także przedstawiciele firm fundujących nagrody.

Po części oficjalnej była wspaniała biesiada z ludową muzyką, śpiewaniem, przy bogato zastawionych stołach z regionalnymi wyrobami, ciastem, wśród bogatej prezentacji ludowego rękodzieła.

Na powyższym zdjęciu zespół gospodarzy z Górna, którzy pięknie wykonali kilka ludowych utworów oraz po raz pierwszy prezentowany publicznie "Hymn na cześć Gór Świętokrzyskich", napisany specjalnie na tę uroczystość przez pana wójta tej miejscowości.

Ze względów organizacyjnych w imieniu naszego Koła uczestniczyła tylko 4-osobowa delegacja.


Zabawa trwa do  późnych godzin wieczornych. 

Imprezie towarzyszyła wystawa nowoczesnego sprzętu rolniczego.

H.D.

23:55, kgwwyszmontow
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2