Blog zawiera informacje, zdjęcia, aktualności dotyczące KGW Wyszmontów i nie tylko. Nasz adres mailowy: wyszmontowkgw@gmail.com Odwiedź nasz kanał na YOUTUBE https: www.youtube.com channel UCqBdfHk7hyxfQcB6yGKOlrA Jesteśmy też na GOOGLE+
piątek, 26 lutego 2016

W ubiegłym roku podczas różnego rodzaju spotkań, m.in. pikników podkreślane było, że pewne zamierzenia udało się zrealizować przy dofinansowaniu jakie otrzymałyśmy z Ośrodka Promocji i Wspierania Przedsiębiorczości w Sandomierzu, tak było. Teraz nadszedł czas podsumowania zrealizowanych projektów. Właśnie w dniu dzisiejszym, tj. 26.02.2016 r wraz z koleżankami, z którymi tworzyłyśmy nieformalną grupę a mianowicie z Beatką Kondas i Kasią Gładowską oraz z przewodniczącą naszego Koła panią Jolantą Adamską uczestniczyłyśmy w uroczystej Gali podsumowującej zrealizowane projekty. Uroczystość odbyła się w siedzibie Fundacji w Hotelu Basztowym w Sandomierzu, w Sali Bordowej. Udział wzięli wszyscy beneficjenci, którzy skorzystali z dofinansowania, było bardzo uroczyście. Lider każdej grupy przedstawił prezentację zrealizowanych zadań zakładanych w projekcie.            

Nasz film pt. "Szanujmy Tradycję" zyskał bardzo duże uznanie. Otrzymaliśmy Wyróżnienie, podziękowanie i kilka nagród. Wszystkie przedstawione prezentacje były bardzo ciekawe i każdy projekt miał inne znaczenie dla realizującej go grupy.Natomiast główna nagroda w kwocie 400,- zł trafiła do niewielkiej miejscowości Wnorów w gminie Łoniów. Naszym zdaniem stało się dobrze, bo tam, podobnie zresztą jak i w kilku innych prezentujących się miejscowościach tworzą się dopiero początki jakiejkolwiek działalności. Wystąpili młodzi ludzie, którzy mają zapał do działań społecznych, mają chęć zrobienia czegoś dobrego dla swojego społeczeństwa.                                                                                                          

  Nasza miejscowość w zestawieniu z innymi to jesteśmy bogacze, my mamy wszystko: wyremontowaną świetlicę z siłownią, wspaniałe otoczenie z boiskiem, placem zabaw i nawet z muszlą koncertową a niebawem pojawią się również urządzenia siłowni zewnętrznej zakupione w ramach funduszu sołeckiego. Przedstawiciele prezentowanych miejscowości poczytywali sobie za wielkie osiągnięcie i szczęście, że za otrzymaną dotację udało się im zbudować kawałek placu zabaw z jedną huśtawką i piaskownicą lub urządzić placyk z miejscem na ognisko i zamontować kilka ławek. Ludzie to bardzo docenili. Szczytem marzeń dla nich jest zbudowanie kawałka zadaszenia. A u nas ? Jest wszystko, tylko czasem brak poszanowania, bo to dostała wieś darmo, to zrealizowała Gmina oczywiście przy zaangażowaniu niektórych ludzi. Dlatego łatwo jest niekiedy połamać ławkę, zniszczyć ogrodzenie, mocno naśmiecić, bo to nie moje. A właśnie to jest nasze, nasze wspólne, starajmy się szanować to dobro wspólne a nawet je pomnażajmy poprzez wspólne inicjatywy, zrozumienie i wzajemny szacunek. Bo jak mówi przysłowie - a wiemy, że przysłowia ludowe są naprawdę mądrością narodów, co niejednokrotnie zostało udowodnione  - "zgoda buduje a niezgoda rujnuje". Byłoby nam chyba wstyd gdyby nagroda pieniężna trafiła do naszej organizacji. Gratulujemy wszystkim biorącym udział w IX Edycji "Działaj Lokalnie" a jak nadarzy się okazja to znowu napiszemy projekt i sięgniemy po nowe środki pieniężne.
22:36, kgwwyszmontow
Link Komentarze (6) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5