Blog zawiera informacje, zdjęcia, aktualności dotyczące KGW Wyszmontów i nie tylko. Nasz adres mailowy: wyszmontowkgw@gmail.com Odwiedź nasz kanał na YOUTUBE https: www.youtube.com channel UCqBdfHk7hyxfQcB6yGKOlrA Jesteśmy też na GOOGLE+
czwartek, 29 stycznia 2015

 

 

W dniu 29 stycznia b.r. w Opatowskim Ośrodku Kultury po raz kolejny odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek pod patronatem burmistrza Opatowa p. Chanieckiego. 

Festiwal adresowany był do dzieci od 6 roku życia oraz młodzieży i dorosłych, bez górnej granicy wiekowej z terenu powiatu opatowskiego.  Wydarzenie to ma na celu krzewienie wartości chrześcijańskich przez muzykę i śpiew oraz wymianę doświadczeń między pokoleniami. Wykonawcy mogli zaprezentować kolędy, pastorałki, kantyczki i inne utwory o tematyce związanej ze świętami Bożego Narodzenia.

W przeglądzie brali udział wokaliści indywidualni, duety, chóry, zespoły instrumentalne, wokalne i schole.Udział w festiwalu wzięło ponad 60 uczestników, w tym chór naszego KGW.

Zaprezentowałyśmy kolędę własnego autorstwa pt. "Najjaśniejszy Panie" gdzie słowa zostały dopasowane do melodii znanej kolędy "Jezus Malusieńki". Całość wykonania, zarówno melodia i tekst spotkało się z uznaniem jurorów. 

Najjaśniejszy Panie, spójrz łaskawie na mnie

Ty coś się narodził w żłobie,świat się kłania Tobie

Pasterze zagrali, wszyscy poklękali

Bo się Pan Jezus narodził i świat oswobodził

Zorza nad stajenką, gdzie Jezus z Panienką

Przed złym światem się ukryli, bo ubodzy byli

Choć byłeś ubogi, kłaniali się wszyscy

Dla całego świata  przecież jesteś wciąż Najwyższy

Twoim Ojcem Józef a Maryja Matka

Od zarania Twoje imię wielbi każda chatka

Mój Jezuniu drogi wybrałeś barłogi

Ale Twoje jasne światło rozjaśnia nam drogi

Śpiewamy dla Ciebie kolędy w ofierze

Bądź Ty dla nas już na zawsze Najwyższym Pasterzem.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i książkę o wymownym tytule "Którędy do nieba". Ponadto otrzymaliśmy wyróżnienie w naszej kategorii - dyplom, książkę oraz płytę z kolędami. 

W Festiwalu wziął również udział zespół wokalno-instrumentalny "Ożarowiacy" działający przy MGOK w Ożarowie, pod przewodnictwem Pani Teresy Opałka. Od roku grono tego zespołu zasilają cztery koleżanki z naszego zespołu KGW Wyszmontów, panie: Jola Adamska, Kazia Rzepka, Zosia Kasprzyk i Iza Połeć. "Ożarowiacy" zajęli I miejsce.

Bardzo utalentowanym i uznanym artystą ludowym jest Pan Wiesław Szydłowski z Ośrodka Kultury w Tarłowie, uczestnik wielu przeglądów folklorystycznych. Nie mogło więc i tu go zabraknąć. Jak zwykle bardzo ładnie wykonał trzy własne utwory wokalne, które będzie można usłyszeć w Radio Opatów i Radio Kielce.

W kategorii zespołów instrumentalno - wokalnych wystąpił również pod patronatem MGOK w Ożarowie znany zespół "Nowianecki" i "Morki".

W powiecie opatowskim jest kilka grup folklorystycznych ale tylko grupa "Wesoła trójka + 1" z Tarłowa i nasz zespół KGW  wystąpiliśmy w tej cyklicznej imprezie. Szkoda, że jest tak małe zainteresowanie wśród grup zorganizowanych. Było natomiast bardzo dużo młodzieży w różnych kategoriach wiekowych.

Udział brały dzieci i młodzież z OPS i warsztatów terapii  zajęciowej, którzy bardzo ładnie zaprezentowali się na scenie.

W holu Ośrodka Kultury zgromadzono wiele pięknych i ciekawych przedmiotów, świątecznych ozdób i szopek noworocznych wykonanych ręcznie przez uczniów opatowskich szkół.

18:02, kgwwyszmontow
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8